W 5 kolejce A-klasy nasz zespół spotkał się z liderem, drużyną Łazowianki Łazy.

Faworyt tego spotkania teoretycznie mógł być tylko jeden, jednak liczyliśmy na miłą niespodziankę, która stała się faktem. Zremisowaliśmy 1:1 co na boisku lidera trzeba uznać za sukces.

W pierwszej połowie przewagę posiadała drużyna Łazowianki, jednak nie miała ona 100% sytuacji, jeden tylko strzał zawodnika gospodarzy trafił w słupek. Zew kontratakował i pod koniec pierwszej połowy mieliśmy wyśmienitą okazję do objęcia prowadzenia za sprawą Sebastiana Schufreidy. Znalazł się on w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Dopatrywaliśmy się tutaj faulu na naszym napastniku, jednak gwizdek sędziego milczał.

Druga połowa rozpoczęła się od coraz śmielszych ataków gospodarzy. Gdy wydawało się, że przetrwaliśmy napór gospodarzy, sędzia podyktował bardzo wątpliwy rzut karny. Zawodnik gospodarzy wykorzystał bezbłędnie jedenastkę i przegrywaliśmy 0:1.

Gospodarze cieszyli się z prowadzenia tylko 6 minut, po faulu na Łukaszu Bromboszczu sędzia przyznał nam rzut wolny około 30 metrów od bramki przeciwnika. Sebastian Schufreida precyzyjnym strzałem wyrównał wynik meczu.

Ataki Łazowianki nie przyniosły już żadnego efektu i mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Remis z dotychczasowym liderem napawa optymizmem przed kolejnym meczem z Unią Dąbrowa Górnicza. Mecz odbędzie się w dniu 13.09.2014 na naszym stadionie. Przypominamy również, że w tym dniu odbędzie się festyn, na który serdecznie wszystkich zapraszamy.