W pierwszym sparingu okresu przygotowawczego do sezonu 2016/2017 na boisku w Klimontowie podejmowaliśmy zespół ligi okręgowej – Spartę Katowice. Ulewny deszcz przeszkadzał trochę w grze, ale zgodnie z oczekiwaniami znacznie wyżej notowani goście mieli więcej z gry i stwarzali sobie lepsze sytuacje. Goscie w I połowie zdobyli 2 bramki: w 15 minucie po rzucie rożnym i w 37 z rzutu wolnego. My mieliśmy dwie dobre okazje, niewykorzystane przez Radka Kardasa. Po zmianie stron zaprezentowaliśmy się znacznie lepiej, niestety okazje Kędziora i Nomka nie zostały wykorzystane. Mecz zakończył się więc zwycięstwem Sparty 0-2, zwycięstwem zasłużonym, ale nasza gra napawała optymizmem, szczególnie w II połowie. Skład w połowie stanowili nowi zawodnicy i widać było jeszcze brak zgrania. Ten mecz dał trenerowi odpowiedzi na wiele pytań i pozwolił lepiej poznać drużynę. Przed nami kolejny sparing już w przyszłą sobotę – rywalem będzie Iskra Psary.