Po ostatnich dobrych meczach spodziewaliśmy się podtrzymania passy także w meczu z Wartą Zawiercie. Przebieg meczu a szczególnie jego wynik końcowy przeszedł jednak najśmielsze oczekiwania. Już w 6 minucie Maciej Tomsia otworzył wynik spotkania, co zdjęło z nas presję i zaczęliśmy grać swobodniej. Do przerwy strzeliliśmy jeszcze 2 bramki, ale po przerwie nastąpiła istna kanonada – wynik II połowy to 8-0! Próbujący walczyć zawodnicy z Zawiercia byli bezradni wobec naszych urozmaiconych akcji i piłka co chwilę wpadała do bramki. Wobec znakomitej gry całej drużyny trudno wskazać MVP tego spotkania. Wg mnie był nim Tomek Kiecok, którego 2 bramki i 4 asysty muszą robić wrażenie, tym bardziej, że grał jako obrońca. Swoje dołożył niezawodny Kwadrat (3 bramki i asysta), niewiele ustępowali mu Dominik Migdał (2 bramki i asysta) czy Maciek Tomsia (2 bramki). Również zmiennicy spisali się doskonale – Michał Gwizdała w ciągu 22 minut gry zanotował bramkę i 2 asysty, pierwszy raz zapunktował także Piotrek Jurczyński notując asystę. Ogólnie zresztą brawa dla całej drużyny, bo każdy walczył i nie odpuszczał.

Tak wysokiego zwycięstwa większość kibiców, jak i zawodników nie pamięta ponieważ ostatnią dwucyfrówkę w meczu ligowym zanotowaliśmy w 1979 roku. Ogólnie tak wysokich zwycięstw w całej 98-letniej historii klubu było tylko 5:

1) 22.04.1934 Zew – Siła-Kraft Będzin 13-1

2) 15.05.1938 Zew – Hakoach Będzin 12-2

3) 03.04.1948 Zew – Przebój Wolbrom 12-2

4) 24.06.1979 Sarmacja II Będzin – Górnik K. 0-14

5) 13.10.2019 Zew- Warta JSP Zawiercie 11-0

Jak więc widać tworzymy historię, a wczorajszy wynik jest trzecim najwyższym zwycięstwem w historii i najlepszym w XXI wieku. Czekamy na kolejne zwycięstwa, choć niekoniecznie muszą być aż tak wysokie. Ważne, żeby po każdym meczu dopisać sobie 3 punkty i co najważniejsze, cieszyć się grą.

Ostrowy Górnicze 13.09.2019, godz. 15.00

ZEW – Warta JSP Zawiercie 11-0 (3-0)

ZEW: Kamil Gajoch – Tomasz Kiecok, Tomasz Kołton, Damian Mitka (83′ Kamil Rybak), Dominik Migdał (78′ Dominik Szostak), Mateusz kania (72′ Mariusz Mendak), Mateusz Borek, Maciej Tomsia, Jacek Kudlek, Sebastian Schufreida (68′ Michał Gwizdała), Patryk Leszczyński (45′ Piotr Jurczyński)

Rezerwa: Tomasz Witkowski, Kamil Rybak, Bartłomiej Wróbel, Mariusz Mendak, Dominik Szostak, Michał Gwizdała, Piotr Jurczyński

• 1-0 Tomsia 6′ (as. Migdał)
  • 2-0 Schufreida 13′ (as. Kiecok)
  • 3-0 Kiecok 41′ (as. Schufreida)
  • 4-0 Kania 49′ (as. Kiecok)
  • 5-0 Schufreida 55′ (as. Kiecok)
  • 6-0 Schufreida 60′ (as. Jurczyński)
  • 7-0 Tomsia 66′ (as. Kiecok)
  • 8-0 Migdał 76′ (as. Gwizdała)