Chociaż derby zakończyły się zwycięstwem AKS to my zebraliśmy pochwały za grę i walkę. AKS szybko zdobył prowadzenie i miał jeszcze karnego którego nie wykorzystał. Do przerwy było więc 1-0 i po przerwie ruszyliśmy do odrabiania strat. Niestety gospodarze zaskoczyli nas powtórnie w 50 minucie. Nasza odpowiedź błyskawiczna i po chwili 2-1. AKS znowu dostaje karnego i w głównej roli Bartek Przeniosło – w debiucie broni karnego. W 68 minucie tym razem karny dla nas i wyrównujemy. Chwilę później znowu AKS wychodzi na prowadzenie. Rzucamy sie do odrabiania strat i wprowadzamy kolejnego napastnika – wchodzi Mateusz Ślęzak, pozyskany z … AKS. Praktycznie zamykamy Niwkę na ich połowie i po strzałach Tomka Pluty i Dawida Gałwy AKS cudem ratuje się przed stratą bramki. Stawiamy wszystko na jedną kartę: albo 3-3, albo 4-2 dla AKS. Niestety sprawdza się ten drugi scenariusz i AKS po kontrze zdobywa 4 bramkę kończąc ten emocjonujący mecz. Szczególnie w II połowie pokazaliśmy świetną grę i szkoda tylko, że nie udało się zdobyć chociaż jednego punktu.