W sobotę 30 stycznia na hali MOSiR Zagórze odbyły się Pierwsze Halowe Mistrzostwa Sosnowca rocznika 2005. Organizatorzy turnieju KRS „ZEW” oraz KKS „CZARNI” zaprosili wszystkie sosnowieckie drużyny piłkarskie oraz gościnnie drużyny z Czeladzi oraz drużynę z Gminy Psary.

Impreza była bardzo wyrównana i poza zdecydowanym liderem CKS’em Czeladź wszystkie pozostałe drużyny walczyły do samego końca o jak najlepszą pozycję. O kolejności w tabeli zdecydowały pojedyncze bramki i niewykorzystane sytuacje oraz bardzo zaskakujący gest drużyny z Gminy Psary, która w proteście na ich zdaniem stronnicze sędziowanie zrezygnowała z gry w połowie ostatniego meczu i odmówiła wzięcia udziału w rozdaniu nagród. Niestety tym niegrzecznym gestem pogrzebała nadzieje gospodarzy z ZEW’u Kazimierz, którym wystarczył remis Gminy Psary z UKS Piłkarz, aby zająć drugie miejsce w końcowej klasyfikacji. Na przyszłość pamiętajmy, zwłaszcza my trenerzy, że turniej młodzieżowy to nie wynik ostatniego meczu, że trenujemy dzieci, a nie cyborgi, że każda drużyna/zawodnik ma lepsze i gorsze dni, że sędziowie się mylą i jest to wpisane w tą dyscyplinę, że dzieciaki o niepowodzeniach i przegranych meczach zapominają już tego samego dnia, a stresujące decyzje dorosłych pamiętają całe życie.

Zepsułeś nam Krzysztof fajną zabawę, bo to nie był tylko Twój mecz, na turnieju nie grały tylko Psary, a wasz wynik był dla innych ważny. Zwłaszcza, że mecz był bardzo wyrównany (2:3 w momencie wo).

Nie mam nic przeciwko zajęciu 3,4 czy nawet ostatniego miejsca, jeśli tylko jest to wynikiem słabszej gry, a nie focha gości. Gości, którzy będąc niedawno gospodarzami meczu ligowego udawali nie widzieć zaskakująco korzystnych dla nich decyzji sędziego, który dwoił się i troił, żeby zmniejszyć rozmiar porażki. Nie wiem czy  to „Prawo Kalego”  czy tylko flustracja, ale wiem na pewno,  że w dziecięcej piłce jest to niedopuszczalne.

(j.w)

Wyniki rozgrywek:
ZEW – CZARNI  0 : 0
ZAGŁĘBIE – PIŁKARZ 1 : 1
SKF PSARY – CKS CZELADZ 0 : 4
ZEW – PIŁKARZ  0 : 0
SKF PSARY- CZARNI 1 : 1
ZAGŁĘBIE – CKS CZELADZ 2 : 3
ZEW – SKF PSARY  1 : 0
PIŁKARZ – CKS CZELADZ 0 : 2
CZARNI  – ZAGŁĘBIE  2 : 0
ZEW – CKS CZELADZ 0 : 1
CZARNI  –  PIŁKARZ  1 :  4
ZAGŁĘBIE  – SKF PSARY  0 : 0
CZARNI  – CKS CZELADZ  0 : 2
ZEW – ZAGŁEBIE  1 : 0
UKS PIŁKARZ – SKF PSARY  3 : 0 (wo)

Ostateczna klasyfikacja turnieju
1. CKS Czeladź – 15 pkt.
2. UKS Piłkarz Sosnowiec – 8 pkt (lepszy bilans bramek)
3. KRS TKKF „ZEW” – 8 pkt
4. KKS CZARNI Sosnowiec – 5 pkt.
5. Zagłębie Sosnowiec – 2 pkt.
6. SKF Sportowa Gmina Psary – 2 pkt

Nagrody indywidualne:
Najlepszy Piłkarz – Wiktor Winnicki (UKS Piłkarz)
Najlepszy Bramkarz – Igor Opalski (ZEW Kazimierz) – tylko 1 wpuszczona bramka !!!
Najlepszy Strzelec – Amadeusz Sosiński (CKS Czeladź)
Wyróżniony zawodnik – Oliwier Leżucha (KKS Czarni)
Wyróżniony zawodnik – Marcel Łoch (Zagłębie Sosnowiec)

Możliwość komentowania została wyłączona.