Pierwszy zespół Orlika Starszego rozegrał dwa, zupełnie różne spotkania. 31 października w meczu 13 kolejki IV Ligi Okręgowej E1 Grupy 2 Zewiacy przegrali w Jaworznie z UKS Akademią 2012 aż 10:3. Ta porażka podziałała na podopiecznych Roberta Tomaszewskiego bardzo motywująco, ponieważ kilka dni później podejmowali na stadionie przy ulicy Gałczyńskiego 9 w Sosnowcu zespół Sportowa Gmina Psary i ten mecz zakończył się wysokim zwycięstwem sosnowiczan. To był prawdziwy konkurs strzelecki naszych wychowanków, którzy „odwrócili” wynik z Jaworzna i tym razem to Zewiacy wygrali w stosunku 10:3!

31 październik 2019 – Jaworzno
UKS Akademia 2012 Jaworzno – KS ZEW Sosnowiec 10:3

Bramki dla Zewu: Kura 2x, Łagowski.
Kadra: Rogozik, Rasała, Marchewka, Kaszuba, Marczewski, Modelski, Łagowski, Kura Lis, Czardyban.

-Nie był to udany mecz w naszym wykonaniu. Nie podjęliśmy walki, brak było zaangażowania. Jedynie 10 minut drugiej połowy zagraliśmy tak jakbym tego chciał. Stworzyliśmy w tym czasie kilka sytuacji podbramkowych, kilka składanych akcji zespołowych, co zaowocowało zdobyciem 3 bramek. Jednak tego dnia to było zbyt mało aby zagrać jak równy z równym z mocną ekipą z Akademii Jaworzno. – powiedział po meczu trener, Robert Tomaszewski.

2 listopad 2019 – Sosnowiec
KS ZEW Sosnowiec – SKF Sportowa Gmina Psary 10:3

Bramki dla Zewu: Łądka 3x, Lis 3x, Kura 2x, Kaszuba, Modelski.
Kadra: Marchewka, Modelski Rasała, Kaszuba, Łagowski, Łądka, Kura, Marczewski, Lis, Czardyban.

-Dziś odbiliśmy sobie tą porażkę z Jaworzna i rozprawiliśmy się z drużyną przyjezdną 10:3. Orliki zagrały bardzo dobre zawody. Spotkanie obfitowało w wiele zespołowych akcji oraz mnóstwo sytuacji podbramkowych. Nie brakowało walki i zaangażowania. Chciałbym, abyśmy właśnie tak grali w każdym meczu! – chwalił swoich podopiecznych po meczu trener Robert Tomaszewski.