Piąte kolejne zwycięstwo odnieśliśmy w dzisiejszym meczu ze Strażakiem Nowa Wieś. Rywale z powodu remontu boiska wszystkie mecze rozgrywają na wyjeździe i z tego względu był to nasz trzeci mecz u siebie. Po raz kolejny dobrze weszliśmy w mecz i w 9 minucie zdobyliśmy prowadzenie. Piotr Król rzucił świetną piłke do Mateusza Migdała który zdobył prowadzenie. Później kilka sytuacji mieli goście, ale to my cieszyliśmy się z kolejnej bramki. W 20 minucie obrońca gości zagrał do swojego bramkarza, który nie przyjął piłki i ta toczyła sie w kierunku bramki. Bramkarz Strażaka desperacko ruszył za piłką i próbował wybić ją wślizgiem, ale zamiast wybicia wyszedł mu strzał i piłka zatrzepotała w siatce. Grając spokojnie, kontrolowaliśmy mecz i mieliśmy dalsze okazje bramkowe. Szczególnie w II połowie kilkukrotnie wszyscy widzieli piłkę w siatce, ta jednak cudem mijała bramkę Strażaka. Kiedy wydawało się, że wynik 2-0 utrzyma się do końca, goście sami sprokurowali bramkę. Po akcji prawą stroną Krystiana Jankiewicza obrońca gości tak nieudolnie próbował wybić piłkę, że przelobował swojego bramkarza, a do pustej bramki piłke wbił Paweł Król. Minutę później Paweł dorzucił do Sebastiana Schufreidy, a ten strzałem w krótki róg ustalił wynik meczu. Cieszymy się z kolejnych 3 punktów i wysokiego zwycięstwa. Był to także nasz kolejny mecz bez straconej bramki. Po kilku punktach straconych w początkowych kolejkach rozgrywek rozpędzamy się i gonimy rywali, którzy zaczęli tracić punkty. Po ubiegłotygodniowej porażce RKS-u, dzisiaj 2 punkty stracił lider z Preczowa, remisując z rezerwami Unii.