Po dobrym i emocjonującym meczu zremisowaliśmy w Żelisławicach z Ostoją 3-3. Dla nas była to pierwsza walka o punkty w tej rundzie i chyba z tego powodu początkowo w naszej grze było trochę nerwowości i niepewności. Wykorzystali to gospodarze i w 8 minucie zdobyli prowadzenie. Utrata bramki była dla nas bodźcem do lepszej gry i podobnie jak w sparingach, dopiero teraz zaczęliśmy grać swoje. W 13 minucie wyrównujemy. Bartek Kędzierski po świetnym podaniu wyszedł sam na sam, bramkarz jednak odbija piłkę, a przed polem karnym Norbert Mendak uderza ją z pierwszej i piłka w siatce! Nasza gra rozkręcała się i opanowaliśmy środek pola, gdzie znakomicie grała para naszych środkowych pomocników Kędzierski – Tomsia. W 21 minucie długie podanie Tomka Pluty do Sebastiana Schufreidy. Ten ogrywa dwóch obrońców, wychodzi sam na sam i pewnie strzela na 1-2! Dalej atakujemy i przy odrobinie szczęścia do przerwy powinniśmy prowadzić 1-4. Świetne okazje Pawła Króla i Sebastaina Schufreidy niewykorzystane, a gospodarze mogą mówić o dużym szczęściu.

Niestety na początku II połowy daliśmy sie zdominować gospodarzom, którzy szybko wyrównują. My obudziliśmy sie po 15 minutach, jednak to Ostoja ciągle posiadała optyczną przewagę. Kobra jednak ukąsiła. Schufreida powalczył w narożniku boiska, odzyskał piłkę i piłka trafiła do Maćka Tomsi, który strzałem w krótki róg wyprowadza nas na prowadzenie! Wydaje się, ze teraz będziemy kontrolować przebieg wydarzeń, ale już 2 minuty później gospodarzom wyszedł strzał życia i znowu remis. Końcówka to okazje z jednej i drugiej strony, wynik jednak nie zmienia się. Pozostaje niedosyt, bo już w pierwszej połowie mogliśmy rozstrzygnąć losy meczu. Po niemiłych wydarzeniach w Żelisławicach w ubiegłym sezonie, obawialiśmy się trochę o sędziowanie, jednak trójka sędziowska, z sędzią głównym Tomaszem Faracikiem spisała się świetnie prowadząc ten trudny mecz.