Klub sportowy Zew Kazimierz z sosnowieckiej dzielnicy Ostrowy Górnicze, założony został w 1921 roku pod nazwą ŚWIT Niemce. W 1927 roku zmieniono nazwę na STRZELEC a 1931 na ZEW. Pod nazwą ZEW Niemce drużyna występowała do 1948, kiedy to zmieniono nazwę całego osiedla na Ostrowy Górnicze. Od 1950 do 1956 drużyna należała do zrzeszenia Górnik i występowała pod nazwą GÓRNIK Ostrowy Górnicze. W 1956 powrócono do nazwy ZEW. W trakcie sezonu 1960/1961 doszło do połączenia B klasowego wówczas Zewu z C klasową Kazimierzanką. Od 1961 zespół występował pod nazwą GÓRNIK Kazimierz. W 1992 roku wrócono do nazwy ZEW.

ZEW Archiwalne

Od 2001 roku stowarzyszenie działało pod nazwą Klub Rekreacyjno Sportowy Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej "ZEW", natomiast w dniu 04.03.2016 nazwa została zmieniona na KS ZEW Sosnowiec. Podstawowym celem stowarzyszenia jest rozwijanie działalności prowadzącej do utrzymania i podnoszenia sprawności fizycznej społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem pozalekcyjnego życia sportu dzieci i młodzieży, krzewienie zamiłowania do systematycznego uprawiania sportu i rekreacji fizycznej wśród mieszkańców poprzez angażowanie ich do uprawiania różnych form aktywności ruchowej, gier i zabaw dostosowanych do wieku i stopnia sprawności.

ZEW Archiwalne 1

Aktualnie klub prowadzi przedszkole piłkarskie, dwie drużyny orlików, drużynę trampkarzy, juniorów, seniorów oraz oldboyów. Klub trenuje i szkoli ponad 100 zawodników z terenu Sosnowca oraz Dąbrowy Górniczej w wieku od 6 do 60 lat. Zarząd Klubu jak również działacze pracują na rzecz stowarzyszenia społecznie nie pobierając z tego tytułu żadnych wynagrodzeń, często wręcz wspierając utrzymanie klubu z własnych prywatnych pieniędzy.

Zew Grupowe

Dzięki dotacjom z urzędu miasta, sponsorom oraz mieszkańcom pobliskich dzielnic klub istnieje już od ponad 90 lat. KS "ZEW" szkoli, uczy i edukuje bezpłatnie, dlatego też każdy chętny czy to młodszy czy starszy zawsze może dołączyć do naszych szeregów.

Zew A-Klasa