Podopieczni trenera Marcina Kwietnia z II drużyny Orlika Starszego nie mają sobie równych w V Lidze Okręgowej E1 Grupa 1. Zewiacy ograli w ostatnim meczu na szczycie UKS Sławków aż 9:1 i są w tym momencie liderem rozgrywek! Mimo świetnej postawy naszego zespołu w lidze, nie odstaje nas na krok drużyna Zagłębiaka Tucznawa, która tylko czeka na nasze potknięcie.

Jednak prawdziwe emocje są tuż przed nami, gdyż bezpośredni mecz między dwoma sąsiadującymi na szczycie drużynami Zewu i Zagłębiaka odbędzie się już 9 listopada w Tucznawie!

26.10.2019r.
KS ZEW SOSNOWIEC – UKS SŁAWKÓW 9:1
Bramki dla Zewu: Wojciechowski 3, Pleszyniak, Berezowski, Noskowicz, Gębicki 2, Jończyk 1.
Kadra: Wójcik P., Gębicki K., Bula G., Berezowski G., Wojciechowski F., Pleszyniak T., Noskowicz K., Grudzień A., Jończyk D.

-„Bardzo ciekawy i ważny mecz dla układu w tabeli, ponieważ grała pierwsza z drugą drużyną. Chłopaki mieli zdecydowaną przewagę od samego początku. W pierwszej połowie prowadziliśmy 7:0, a mogło być dwa razy tyle. Niestety skuteczność zawiodła. Sławków w zasadzie nie stworzył żadnej klarownej sytuacji. W drugiej połowie pełna kontrola nad meczem z naszej strony, dużo składnych akcji i w efekcie wygrana 9:1. Wynik jest sprawą drugorzędną, ale gra bardzo dobra. Miejscami drużyna gości była po prostu bezradna. A nasi chłopcy z ataku przechodzili do rozgrywania piłki od tyłu i budowali akcję jedna za drugą. Zdecydowanie zasłużone zwycięstwo.” – powiedział po spotkaniu trener Zewu, Marcin Kwiecień.

Warto dodać, że nasz zespół ma jeden zaległy mecz, za który otrzymamy walkower 3:0 i dopisane 3 punkty w tabeli. Brawo ZEW!