W dniu dzisiejszym  ZEW Kazimierz zremisował z Ostoją Żelisławice 1:1 w wyjazdowym spotkaniu 14 kolejki sosnowieckiej A klasy.

Gospodarze postawili bardzo wysoko poprzeczkę grając twardo od początku spotkania. Przyniosło im to efekt w postaci bramki już po niespełna 10 minutach kiedy to po strzale gospodarzy piłka odbiła się niefortunnie od jednego z naszych obrońców i wpadła do bramki nad kompletnie zmylonym bramkarzem. Po stracie bramki i drobnych zmianach w ustawieniu, spowodowanych kontuzją naszego zawodnika, nasza gra poprawiła się i do końca pierwszej połowy to nasz zespół prezentowała się lepiej wyprowadzając kilka ciekawych akcji po których dwa razy poważnie zagroził bramce Ostoi. Do przerwy wynik jednak nie uległ zmianie.

Na drugą odsłonę obie drużyny wyszły zdeterminowane i widać było kilka twardych a nawet niebezpiecznych wejść z jednej i z drugiej strony. W 55 minucie wynik ulega zmianie. Piłka po jednej z naszych akcji, wybita przez obrońców z Żelisławic, trafia pod nogi naszego prawego obrońcy. Dobra decyzja o strzale z 40 metrów kończy się wyśmienitym trafieniem w samo okienko bramki, którego nie powstydzili by się najlepsi zawodnicy. Autorem tego spektakularnego trafienie był Krystian Jankiewicz.

Niedługo po tym po rzucie rożnym, gospodarze oddają strzał z za pola karnego który trafia w rękę naszego zawodnika i sędzia wskazuje na "wapno" (decyzja nie była dla wszystkich tak oczywista jak dla prowadzącego to spotkanie). Doskonałej okazji na wyjście na prowadzenie Ostoja jednak nie wykorzystuje a doskonała interwencją popisuje się Paweł Janus. Po wyrównaniu gra jeszcze się zaostrzyła. Konsekwencją takiego stanu rzeczy były dwie kartki koloru żółtego dla Pawła Żelazowskiego. Od 68 minuty ZEW grał w osłabieniu.

Gospodarze do końca próbowali zmienić wynik jednak nie tworzyli sobie stu procentowych sytuacji. Nasz kapitan miał również okazje na gola po rzucie wolnym z 17 metrów jednak dobry strzał obronił bramkarz rywali. Trudny mecz kończy się podziałem punktów.

ZEW po dwóch wygranych meczach notuje remis i podtrzymuje passe 3 meczy bez porażki. Kolejne spotkania to mecz z Przemszą Okradzionów u siebie(16.11.13) oraz przełożony mecz z rundy wiosennej z Błekitnymi Sarnów również na własnym stadionie(23.11.13).

Z mojej strony dodam jeszcze że nasza ekpia zagrała bardzo ambitnie nie odpuszczając w żadnej strefie, podobnie jak przed tygodniem i to oblicze Kazimierza podoba się kibicom. Miejmy nadzieję że uda się utrzymać ten rytm do końca rundy. GRATULACJE i DZIĘKUJEMY.

2 Responses to “Ostoja Żelisławice 1:1 ZEW Kazimierz”

1. seba pisze:

bardzo dobrze jest zrobiona Wasza nowa strona – gratulacje i wytrwałości w prowadzeniu – kibic KKS-u