Wczoraj rozegraliśmy pierwszy sparing w ramach przygotowań do rundy wiosennej A klasy. Na sztucznym boisku w Dąbrowie Górniczej naszym rywalem było miejscowe RKS Zagłębie. Gospodarze zaczęli ostro i już na początku meczu zdobyli prowadzenie. W 13 minucie Dąbrowianie podwyższają z rzutu wolnego na 2-0. Chwilę później nasza szansa na kontaktową bramkę, jednak strzał Tomka Pluty z karnego broni bramkarz Zagłębia. W 39 minucie jest 3 bramka dla gospodarzy i od tej pory w końcu my zaczęliśmy grać. Najpierw w 41 minucie Patryk Lawędzki zdobywa pierwszą bramkę, 2 minuty później Paweł Król strzela na 3-2 i z takim wynikiem schodzimy na przerwę. Od razu po przerwie wyrównujemy – w 48 minucie po dośrodkowaniu Pawła Króla powracający do drużyny Michał Gwizdała pakuje piłkę do bramki. Przeważamy w II połowie, jednak nie udaje się nic strzelić i wynik pozostaje niezmieniony.

Dzisiejszy mecz stał pod znakiem powrotów – po latach znów w I drużynie wystąpili: Piotr Styś (ostatni mecz w listopadzie 2014), Michał Gwizdała (ostatnio w maju 2013) oraz legenda naszego klubu – Andrzej Jacko (ostatnio 31.10.2015). W dniu dzisiejszym zadebiutowali w barwach Zewu: Patryk Lawędzki (bramka w debiucie!), nasz młody bramkarz Dawid Krężel oraz Kamil Rudnicki.

RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza – KS Zew Sosnowiec 3-3 (3-2)

• 1-0 RKS Zagłębie 3'
  • 2-0 RKS Zagłębie 13'
  • 3-0 RKS Zagłębie 39'
  • 3-1 Patryk Lawędzki 41'
  • 3-2 Paweł Król 43'
  • 3-3 Michał Gwizdała 48'

Zew: Dawid Krężel – Krystian Jankiewicz, Dawid Gałwa (66 min. Mariusz Mendak), Piotr Styś (78 min. Łukasz Chrzanowski), Paweł Żelazowski (63 min. Piotr Król), Mariusz Mendak (46 min. Kamil Rudnicki), Piotr Król (46 min. Michał Gwizdała), Paweł Król (62 min. Paweł Balsamski), Maciej Tomsia (46 min. Andrzej Jacko, 65 min. Maciej Tomsia), Tomasz Pluta (21 min. Patryk Lawędzki, 80 min. Andrzej Jacko), Arkadiusz Pajek