W sobotę czekają nas kolejne derby. Gościć będziemy, po raz pierwszy od 1999 roku, zespół Górnika Sosnowiec. Górnicy są w tym sezonie beniaminkiem A klasy, ale spisują sie bardzo dobrze. Aktualnie zajmują 5 miejsce z 27 punktami na koncie i tylko o 4 punkty ustepują liderowi tabeli. W ostatniej kolejce Górnik pokonał faworyta rozgrywek – Niwy w stosunku 2:1. U nas w tym tygodniu doszło do zmiany trenera i w ostatnich meczach jesieni poprowadzi nas duet: Piotr Tomsia – Artur Durzyński. Piotrek prowadził nas już w tym sezonie w 2 meczach, w których wygraliśmy w Sławkowie i zremisowaliśmy z ówczesnym liderem – Wojkowicami. Liczymy, że dobra seria Piotrka będzie podtrzymana i przerwiemy wreszcie fatalną serię porażek.

Kilka słów o naszych rywalach. Górnik Sosnowiec powstał w 1977 roku z połączenia dwóch górniczych klubów: Górnika Klimontów i Górnika Zagórze. Od chwili powstania aż do 1989 roku Górnik grał na szczeblu IV ligi. Późniejsze kłopoty finansowe sprawiły, że trzykrotnie zostawał wycofany z rozgrywek. Po rozwiązaniu klubu w 2002 roku, zespół reaktywowano w 2010 roku i po 5 latach powrócił do A klasy. Dotychczas z Górnikiem spotykaliśmy się w 6 sezonach: 3 w IV lidze i 3 w A klasie. W pamięci pozostał mi szczególnie ostatni mecz rozegrany w 1999 roku, kiedy to po I połowie przegrywaliśmy 0-3, ale po wspaniałym pościgu w II połowie zremisowaliśmy 3-3.

Meczów           Zwyc.       Rem.         Por.             Bramki

Dom                      6                  2              3              1                13-9

Wyjazd                  6                  0               0             6                1-14

Ogółem                 12                 2               3             7               14-23