Zapraszamy na przegląd wyników i podsumowanie pierwszego tygodnia pracy Akademii KS ZEW Sosnowiec. Pierwszy tydzień września już minął, nasi wychowankowie rozpoczęli nie tylko nowy rok szkolny, ale także wznowili zmagania ligowe. Zobaczcie jak wyglądają liczby po pierwszym tygodniu rundy jesiennej!

IV liga okręgowa C1 Trampkarz Starszy – 01.09.19. 13:30
UKS Piłkarz Sosnowiec – KS ZEW Sosnowiec 5:3

F1 Żaki Grupa 3 – 01.09.19. 15:00
KS ZEW Sosnowiec – KS Mydlice 10:6

IV liga okręgowa E1 Grupa 2 Orlik Starszy – 03.09.19. 16:30
KS ZEW Sosnowiec – Zagłębie II Sosnowiec 4:10
Kadra: 1 Rogozik, 2 Kaszuba, 3 Rasała, 4 Marczewski, 5 Łądka, 6 Modelski, 7 Marchewka, 8. Łagowski, 9 Kura, 10 Wawrzak, 11.Osys, 12. Lis.

Wypowiedź trenera Roberta Tomaszewskiego po meczu z Zagłębiem: „Kilka słów o meczu Orlika E1 z Zagłębiem Sosnowiec – Przegrany 4:10 (2:4). Choć wynik może tego nie potwierdza to był naprawdę dobry mecz w naszym wykonaniu. Byliśmy równorzędnym przeciwnikiem dla faworyta rozgrywek a w drugiej połowie były momenty gry, gdzie przeważaliśmy. Raziliśmy jednak nieskutecznością – czterech stuprocentowych sytuacji bramkowych w drugiej połowie nie udało nam się zamienić na bramkę. Kilkanaście składnych akcji, dwie poprzeczki a Zagłębie nas punktowało. Jestem pełen optymizmu i gdy drużyna będzie grała tak jak z Zagłębiem przy poprawie skuteczności o wyniki będę spokojny.”

IV liga okręgowa C1 Trampkarz Starszy – 04.09.19. 17:00
KS ZEW Sosnowiec – Akademia Sportu Wojkowice 1:7

V liga okręgowa E1 Orlik Starszy Grupa 1 – 05.09.19. 16:30
KS ZEW II Sosnowiec – RKS Grodziec 7:3

V liga okręgowa E1 Orlik Starszy Grupa 2 – 06.09.19. 19:30
UKS Akademia 2012 II Jaworzno – KS ZEW III Sosnowiec 10:2
Bramki dla ZEWu: K. Góralczyk, J. Musiał.

V liga okręgowa E1 Orlik Starszy Grupa 2 – 07.09.19. 9:00
KS ZEW III Sosnowiec – APN Czeladź 1:6
Bramka dla Zewu: F. Wojciechowski.

IV liga okręgowa C1 Trampkarz Starszy – 08.09.19. 10:00
KS Górnik Jaworzno – KS ZEW Sosnowiec 9:0

Wypowiedź trenera Darka Wilka po meczu w Jaworznie, podsumowująca początek rozgrywek dla drużyny Trampkarzy: „Rozegraliśmy dziś mecz w Jaworznie. Początek spotkania wyglądał obiecująco – cios za cios do 10 minuty, gdzie przy stanie 1:0 dla gospodarzy nasz napastnik Jakub Duniec miał sytuację 100% po wrzutce Mikołaja Gałońskiego. Z tego wyszła składna akcja gospodarzy, którzy strzelając bramkę na 2:0 podcięli nam skrzydła. Po pierwszej, słabej połowie (5:0) gdzie na wyróżnienie zasłużył nasz bramkarz Samuel Proć. W szatni powiedzieliśmy sobie kilka poważnych słów. Na drugą połowę wyszliśmy jako zupełnie inny zespół mentalnie. Mimo porażki w całym meczu 9:0 było widać że uczymy się i realizujemy zadania na boisku. Od czasu do czasu nadziewając się na kontry gospodarzy i popełniając kilka błędów indywidualnych które przyjmujemy z pokorą. Podjęliśmy agresywną walkę o środek pola co przełożyło się na lepszą grę. Początek sezonu patrząc na wyniki nie jest udany. Celem naszych Trampkarzy natomiast jest zbudować drużynę która chce grać w piłkę i ma swój styl, a na zwycięstwa przyjdzie czas. Teraz potrzebujemy trochę czasu i dużo pracy na boisku.”

IV liga okręgowa E1 Grupa 2 Orlik Starszy – 08.09.19. 10:30
KS ZEW Sosnowiec – KS Górnik Sosnowiec 0:6