Dzisiejsze spotkanie ZEW-u z Przemszą Okradzionów zakończyło się porażką naszego zespołu 0:2. Początek spotkania i w zasadzie cała pierwsza połowa nie zapowiadała jednak takiego rezultatu. Nasz ekipa, mimo że bez wielu spektakularnych akcji, grała dość równo zagrażająć kilka razy bramkarzowi gości. Przemsza kilka raz również wyprowadziła ciekawe akcje jednak dobrze spisywał sie nasz bramkarz. Najlepszą sytuacje mieliśmy po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, piłka mineła wszytskich w polu karnym i spadła pod nogi naszego zawodnika, który jednak nie zdołał skierować jej do siatki z bliskiej odległości. Do przerwy bezbramkowy remis.

Druga odsłona była znacznie ciekawsza dla kibiców, zwłaszcza dla sympatyków drużyny z Okradzionowa. Przyjezdni prowadzili grę przez większość czasu a Kazimierz ograniczył się do wyprowadzania kontrataków. Dobrze spisywali się defensorzy Przemszy kasując większość z naszych prób. Konsekwencją takiej gry był rzut rożny dla gości w 60 minucie, po którym piłka przemkneła przez nasze pola karne spadając pod nogi przeciwnika zamykającego dośrodkowanie. Kolega z drużyny zrobił mu miejsce a ten wewnętrzną częścią stopy posłał piłke do bramki – 0:1. Po straconym golu nie zareagowaliśmy zbyt dobrze i nie potrafiliśmy stworzyć sobie okazji do wyrównania. Przemsza jednak nie odpuszczała i doczekali się drugiego trafienia. Skrzydłowy Przemszy wpadł rozpędzony w pole karne i podwyższył prowadzenie na 0:2.

Do końca wynik nie uległ już zmianie a nasza gra w drugiej części spotkania pozostawiała wiele do życzenia. Wydaje się że przeciwnik zneutralizował nasze atuty i zabrakło tego czym charakteryzował się nasz zespół w poprzednich spotkaniach – determinacji i walki do końca.

W takim stylu zakończyliśmy pierwszą runde zdobywająć 11 punktów w 14 spotkaniach. Pozostaje nam jeszcze przełożony mecz z wiosny (23.11.13) w którym rywalem będzie drużyna z Sarnowa. Miejmy nadzieje na dobry rezultat a przede wszystkim na lepszą gra naszego zespołu. Trener w kolejnym meczu będzie miał do dyspozycji dwóch dodatkowych zawodników którzy nie mogli wystąpić w dzisiejszym spotkaniu z powodu ilośći żółtych kartek. Ewentualne punkty w sobote pozwolą na poprawe pozycji w tabeli oraz na stworzenie dobrej atmosfery do ciężkiej pracy w przerwie zimowej.