Dzisiaj o godzinie 15.00 rozpoczęliśmy rundę wiosenną A klasy. Rywalem był lider tabeli,  CKS Czeladź. Zew nie przestraszył się faworyta i już w 2 minucie po akcji Pawła Króla mogliśmy prowadzić, jednak bramkarz CKS obronił strzał z ostrego konta. W 10 minucie ponownie Paweł i po dośrodkowaniu mało brakowało, żeby obrońca CKS trafił do własnej bramki. Mecz toczył się głównie w środku boiska, ale to my mieliśmy klarowne sytuacje. W 28 min. strzał Pawła Króla w sytuacji sam na sam broni bramkarz, a dobitka mija bramkę. W 32 minucie niestety tracimy gola – po rzucie rożnym CKS w zamieszaniu strzela bramkę. Trzeba powiedzieć , że była to jedyna groźna akcja CKS w I połowie (poza tym 2 słabe strzały, które ledwo doleciały do bramki). W 41 minucie powinien być remis: Paweł Król strzelał w doskonałej sytuacji, a próbujący jeszcze wepchnąć piłkę do bramki Paweł Dudała trafił w boczną siatkę. Pierwszą połowę przegrywamy więc 0-1, chociaż to my mieliśmy więcej okazji.

Druga połowa toczyła się głównie w środku pola, z nieznaczną przewagą CKS. W 55 minucie mogliśmy wyrównać, jednak daleki strzał Piotra Króla nad bramkarzem minął słupek. W podobnej akcji 2 minuty później CKS zdobywa 2 bramkę: strzał z 35 metrów nad wysuniętym Mateuszem Frączkiem i jest 2-0. Strata bramki bolała tym bardziej, że rywal nie pokazywał nic ciekawego. Próbowaliśmy atakować, ale nie udało się stworzyć czystej sytuacji. CKS najlepsze okazje miał w 72 min: najpierw Mateusz obronił potężny strzał z dystansu, a sekundy później wygrał pojedynek sam na sam. W 85 minucie miała miejsce najbardziej kontrowersyjna sytuacja meczu. Sędzia podyktował karnego „z kapelusza” dla CKS, a protestującego Artura Durzyńskiego ukarał czerwoną kartką. Rywale wykorzystali prezent i mecz zakończył się naszą porażką 3:0. Porażką na pewno zbyt wysoką i nie do końca zasłużoną, ponieważ rywal nie prezentował wysokiego poziomu, a i sędzia dołożył swoje. Brawa dla chłopaków za walkę i grę, której nie musimy się wstydzić. Z optymizmem czekamy na następny mecz.