W trzecim spotkaniu sparingowym podejmowaliśmy RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza. Dąbrowski klub – legenda reaktywował się po 19 latach. Jest też jednym z naszych najstarszych rywali. Zerknąłem do swojego archiwum i przypadkowo okazało się, że najstarszy znany mecz pomiędzy naszymi zespołami odbył się prawie równo 82 lata temu. 22.07.1934 Zew zwyciężył RKS … 2-1, czyli wynik dzisiejszego meczu był niejako powtórką z przeszłości.

Zaczęliśmy znakomicie i już w 4 minucie prowadziliśmy 1-0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Patryk Leszczyński uderzył z pierwszej piłki i bramkarz gości był bez szans. Mieliśmy dalsze okazje, ale brakowało precyzji, bądź też sędzia zbyt ochoczo odgwizdywał spalone. Zamiast podwyższenia wyniku to goście doprowadzili do wyrównania – precyzyjny strzał z wolnego z 16 metrów i w 22 minucie mieliśmy remis. W 32 minucie w doskonałej sytuacji Mateusz Ślęzak trafił w słupek, a do przerwy wynik nie zmienił się. Po zmianie stron mieliśmy optyczną przewagę, ale ciągle był remis. Aż wreszcie w 66 minucie odzyskujemy prowadzenie. Znakomita wrzutka z rogu Rafała Mrozińskiego i Bartek Kędzierski głową nie daje szans bramkarzowi RKS. 2-1! Jeszcze w 80 minucie mogliśmy podwyższyć – Paweł Król świetnie uderza – słupek, odbitą piłkę dobija Łukasz Gulczyński, jednak bramkarz RKS wybija piłkę na róg. Wydawało się, że to będzie interwencja meczu, ale była nią tylko do 88 minuty. Wtedy to Adrian Topolski po uderzeniu Zagłębia z 20 metrów fantastycznie pofrunął wyciągając piłkę praktycznie z okienka naszej bramki. Ta interwencja uratowała nam zwycięstwo i była naprawdę jakości "stadiony świata". Cieszy zarówno zwycięstwo, jak i frekwencja na meczach i treningach. W dzisiejszym meczu trener Grzegorz Strzelec miał do dyspozycji 25 zawodników, a trzeba pamiętać, że niektórzy są jeszcze na wakacjach. Kolejny sparing zagramy w Sarnowie w najbliższą sobotę o godz. 16.00.