Po emocjonującym meczu urwaliśmy punkt faworyzowanemu zespołowi z Brudzowic. Pomimo optycznej przewagi w I połowie goście zdobyli tylko jedną bramkę i choć mieli kilka dobrych okazji to nasi obrońcy radzili sobie w trudnych sytuacjach. A kiedy obrońcy zawiedli to na posterunku pozostawał Kamil, który szczególnie w 32 minucie interweniował fantastycznie, wybijając na róg strzał oddany z 5 metrów. W II połowie przez prawie 15 minut Niwy nie grały nic, a pomimo to zdobyły drugą bramkę. Tomek Pluta nieszczęśliwie przeciął lot piłki i strzelił bramkę samobójczą. Faworyt prowadził już 0-2 i chyba uwierzył, że nic złego nie może się stać. Ale Zew jak zwykle rzucił na szalę ambicję i umiejętności i zdołał odwrócić losy meczu. Po 3 minutach Piotr Król zdobywa bramkę kontaktową i wróciła wiara w korzystny wynik. Atakowaliśmy coraz niebezpieczniej, ale ciągle brakowało wykończenia. Mieliśmy świadomość, że może być tylko jedna okazja na wyrównanie i trzeba ją wykorzystać. I wreszcie w 82 minucie Paweł Mileński idealnie podał na prawą stronę do Dawida Gałwy, ten dośrodkowywał praktycznie z końcowej linii, ale piłka ponad rękami bramkarza trafiła idealnie w okienko na długim słupku bramki gości. Dodać trzeba, że Dawid wszedł na boisko 12 minut wcześniej i został bohaterem meczu. Goście nie mogli uwierzyć w taki obrót spraw i zaczęły im puszczać nerwy. Szczególnie żałosną postawę pokazali w 88 minucie grając dalej, pomimo że jeden z naszych zawodników leżał na boisku, a po naszym wybiciu nie oddali piłki, tylko rozgrywali atak. Punkty można stracić, ale zawsze trzeba pokazać klasę i postawę fair play, a tego gościom zabrakło. Ten punkt zdobyty z wiceliderem w dramatycznych okolicznościach pokazał, że wcześniejsze wyniki nie były przypadkowe i że nasz zespół stać na wiele. Teraz za 3 dni czekają nas derby z AKS Niwka i walczymy o całą pulę.