W poniedziałkowy wieczór drużyna trampkarzy zmierzyła się na stadionie Hetmana z drużyną 1Fc Katowice. Wychodzimy w składzie – Prokop, Bochom, Maziarz, Rybak, Szostak, Jach, Wołoszynowicz, Bartuś, Jończyk, Cygankiewicz, Cembrzyński – na ławce pozostali – Lasota, Woszczyk oraz Szostak. Tradycyjnie zaczynamy mecz bez nominalnego bramkarza i między słupkami musi stanąć obrońca Prokop. Słynąca z dobrej pracy z młodzieżą drużyna FC od początku gra ładną dla oka piłkę. Jednak po kilku minutach to drużyna Zewu dochodzi do głosu. Kapitalną okazje marnuje Cembrzyński, a chwile potem swoją pierwszą bramkę strzela Jończyk ! 1-0 dla Zewu.

Nie minęło dużo czasu i ponownie gola strzela Jończyk i jest 2-0. Drużyna FC nie zamierza jednak złożyć broni i strzela kontaktowego gola. Do przerwy prowadzimy 2-1. Druga połowa zaczyna się nieszczęśliwie dla nas – po kiksie bramkarza tracimy gola i Maksa, który przy interwencji nabawił się kontuzji. Mamy kilka okazji i w końcu Jończyk strzela swojego trzeciego gola-prowadzimy 3-2. Pod koniec spotkania na 4-2 podwyższa Cembrzyński.

Jednak to nie koniec emocji-FC strzela i 4-3. Takim też wynikiem kończy się mecz. Podsumowując-był to pierwszy sparing i nie wszystko wyglądało tak jak by można sobie tego życzyć, jednak zawodnicy zostawili sporo zdrowia na boisku i niektóre akcje wyglądały naprawdę dobrze. Na koniec chcemy podziękować, gospodarzą oraz rodzicom za transport na mecz.