W niedzielę 28.02.2016 o godz. 14.00 rozegrane zostały finały XXI Halowych Mistrzostw Zagłębia. Oprócz obrońcy tytułu – Łazowianki, udział brali zwycięzcy eliminacji: Warta Zawiercie, Niwy Brudzowice oraz oczywiście my. Grano systemem każdy z każdym, mecz trwał 20 minut.

Skład Zewu: Kamil Mosek, Krystian Sierka, Artur Durzyński, Mariusz Mendak, Norbert Mendak, Dawid Gałwa, Maciej Tomsia, Paweł Król, Piotr Król, Sebastian Schufreida.

1. W pierwszym meczu turnieju trafiliśmy na obrońcę tytułu – Łazowiankę. Ten mecz był z pewnością najbardziej emocjonującym spotkaniem turnieju. Już w 1 minucie Łazy wyszły na prowadzenie, ale chwilę później wyrównał Paweł Król. Znowu Łazowianka na prowadzeniu i znowu Paweł wyrównuje. Od 10 minuty kapitalna gra Zewu i po dwóch bramkach Sebastiana Schufreidy wychodzimy na prowadzenie 2-4! Łazy wycofują bramkarza i w ciągu minuty wyrównują. Do końca meczy pozostały 74 sekundy i mamy 4-4. Rzucamy się do ataku i 12 sekund przed końcem Paweł Król zdobywa zwycięską bramkę! Piękny sukces po niesamowitych emocjach dawał nadzieję na medal w całym turnieju.

• 4-5 Paweł Król 19'48"

2. W drugim meczu spotkały sie zespoły Warty i Niw. Zawiercianie już na początku pokazali, kto będzie głównym faworytem turnieju. Po 4 minutach prowadzili 3-0 i pewnie wygrali 6-1.

NIWY – WARTA 1-6

3. W trzecim meczu spotkały się dwa zespoły bez punktów: Łazy i Niwy. Dominacja Łazowianki nie podlegała dyskusji, stąd też wysokie zwycięstwo 7-1.

ŁAZOWIANKA – NIWY 7-1

4. W naszym drugim meczu stanęliśmy do walki z Wartą Zawiercie. Gra Zawiercian w pierwszym meczu stawiała ich w roli faworyta. Niestety dla nas te przypuszczenia potwierdziły się. Warta prowadziła już 4-0 i nam udało sie zbliżyć tylko na 2 bramki w dalszej części meczu, jednak Zawiercianie kontrolowali już grę i mecz zakończył sie ich 4 bramkową wygraną.

• 4-8 Warta 19'59"

5. W piątym meczu turnieju Warta przypieczętowała swój zasłużony sukces. Pewne zwycięstwo nad Łazowianką i tytuł Halowego Mistrza Zagłębia dla Zawiercian, którzy byli poza zasięgiem wszystkich drużyn.

ŁAZOWIANKA – WARTA 0-3

6. Do ostatniego meczu przystępowaliśmy w jasnej sytuacji: zwycięstwo lub remis dawało nam tytuł wicemistrza. Przegrana niżej niż 4 bramkami brązowy medal. Wszystko było w naszych rękach i … uciekło nam z rąk. Być może zbyt pewnie podeszliśmy do meczu, mając na uwadze wcześniejsze wyniki Brudzowic – 1-6 i 1-7. Może zabrakło sił… W każdym razie mecz zakończył się naszą wysoką porażką i zamiast medalu tylko 4 miejsce. Pozostał żal, bo szczęście było blisko i w ostatnim meczu przegraliśmy wszystko.

ZEW – NIWY 2-9

• 0-1; 0-2; 0-3; 0-4 NIWY 4'12"; 5'07", 5'36"; 7'10"
  • 1-4 Sebastian Schufreida 8'06"
  • 1-5 – 1-9 NIWY 11'11", 12'03", 13'17", 13'54", 15'38"
  • 2-9 Paweł Król 17'50"

Wobec równej ilości punktów o kolejności miejsc 2-4 decydowała dodatkowa tabela:

• 1. Łazy             2   3   11-6
  • 2. Niwy             2   3   10-9
  • 3. ZEW             2   3   7-13