W rozegranym dziś w Sławkowie finale halowego turnieju seniorów o puchar podokręgu Sosnowiec Zew nie dał szans innym drużynom i we wspaniałym stylu zdobył trofeum. Komplet zwycięstw, najwiecej strzelonych bramek i tytuł MVP turnieju dla Pawła Króla – zwycięzca mógł byc tylko jeden!

Na turniej pojechaliśmy w 9-cio osobowym składzie: Dawid Krężel, Dawid Gałwa, Krystian Jankiewicz, Paweł Król, Piotr Król, Arkadiusz Pajek, Tomasz Pluta, Maciej Tomsia, Patryk Lawędzki. Drużyny zostały podzielone na 2 grupy. W gr. A grały: Łazowianka, KS Mydlice i Czarni Sosnowiec. W naszej grupie za rywali mieliśmy Zagłębie Dąbrowa Górnicza i gospodarzy, MKS Sławków.

Gr. A grała następująco:

• Łazowianka – Mydlice 4-3
  • Mydlice – Czarni 5-2
  • Łazowianka – Czarni 9-0

Z pierwszego miejsca do półfinałów awansowała Łazowianka, a z drugiego Mydlice. Czarni grali mecz o miejsce V.

W naszej grupie w pierwszym meczu Sławków wygrał z Zagłębiem 4-0.

ZEW – Zagłębie Dąbrowa Górnicza 7-3

Nasz pierwszy mecz graliśmy z Zagłębiem i po piorunującym początku prowadziliśmy 2-0. Trochę rozprężenia w naszych szeregach spowodowało wyrównanie wyniku meczu przez Dąbrowian, ale szybko wszystko wróciło na swoje miejsce. Wynik 7-3 po bramkach: Patryka Lawędzkiego (x3), Dawida Gałwy (x2), Maćka Tomsi i Pawła Króla spowodował, że do zajęcia pierwszego miejsca wystarczał nam remis w meczu z gospodarzami.

ZEW – MKS Sławków 3-1

W meczu decydującym o I miejscu w grupie MKS po 2 minutach objął prowadzenie, które utrzymywało się przez prawie 14 minut. Ale 4 minuty przed końcem duet braci Król w ciągu minuty zdemolował Sławków strzelając 3 bramki (2 Paweł, 1 Piotr) i gospodarze już nie byli w stanie się podnieść do końcowego gwizdka.

Półfinały

Łazowianka – Sławków 4-2

ZEW – Mydlice 6-1

Nasz półfinał to mecz bez historii. W ciągu 10 minut zdemolowaliśmy Mydliczan prowadząc 5-0 i końcówkę graliśmy na luzie myśląc już o finale. 2 bramki Tomka Pluty, 3 Maćka Tomsi i 1 Piotra Króla pozbawiły złudzeń KS Mydlice, a także chyba mocno nastraszyły naszego finałowego rywala.

O miejsce 5

Czarni Sosnowiec – RKS Zagłębie Dąbrowa G. 2-5

O miejsce 3

MKS Sławków – KS Mydlice 5-5 karne 0-2

FINAŁ

Łazowianka – ZEW 0-3

Finałowy mecz był początkowo pojedynkiem dwóch równorzędnych rywali. My zastosowaliśmy taktykę trochę bardziej defensywną, co powodowało coraz większą nerwowość rywali nie mogących dojść do pozycji strzeleckich. Łazowianie byli chyba tak pewni zwycięstwa, że nie mogli się pogodzić z tym, że mecz nie przebiega po ich myśli. Szczególny popis chamstwa dał zawodnik z nr 17, co chyba jeszcze bardziej podminowało jego drużynę. A my wyczekaliśmy na swoją szansę i w 13 minucie Patryk Lawędzki głową zdobył pierwszą bramkę. Mija 20 sekund i Tomek Pluta strzela drugą bramkę. Następne 30 sekund i mamy już 3-0 po ponownym trafieniu Patryka. Łazowianka zaczęła wreszcie groźnie strzelać, jednak kapitalny mecz w naszej bramce rozgrywał Dawid Krężel i nie dał się pokonać do końca finału. Zew z Pucharem zupełnie zasłużenie, po wspaniałej grze całej drużyny. Brawo.