Zwycięstwem 5-1 z Jednością Strzyżowice zakończyliśmy sezon 2017/2018. Znając sobotnie rozstrzygnięcia w IV grupie ligi okręgowej (zwycięstwo i utrzymanie SKS Łagisza) wiedzieliśmy, że musimy wygrać i liczyć na potknięcie rywali. Niestety Łazowianka II wygrała swój mecz i nie udało nam się poprawić 4 pozycji w tabeli. Z 57 punktami zakończyli sezon także zawodnicy KS Giebło i o 3 miejscu dla nich, przy równym bilansie meczów, zadecydowały bramki strzelone na wyjeździe… Jesienią wygraliśmy 3-2, a wiosną Giebło 2-1 i to spowodowało, że w dalszym ciągu nie możemy cieszyć się z awansu i musimy czekać na ruch innych klubów.

Sam mecz rozpoczął się dla nas znakomicie. Już w 4 minucie Paweł Król odegrał do brata, który strzałem w długi róg zdobył prowadzenie. 5 minut później dalekie wybicie głową Kamila Krzywdzińskiego przejął Sebastian Schufreida i po minięciu obrońców i bramkarza spokojnie zdobył drugą bramkę. Szybkie prowadzenie chyba nas uśpiło i goście wykorzystali to zdobywając w 15 minucie kontaktową bramkę. Jedność próbowała swoich sił w dalekich podaniach i po przerwie była bliska wyrównania. Na szczęście w porę obudziliśmy się i w 63 minucie Mateusz Migdał po wejściu z prawej strony i strzale w długi róg zdobył 3 bramkę. Dwie kolejne bramki dołożył Paweł Król i mecz zakończył się naszym wysokim zwycięstwem.

Do A klasy na dzień dzisiejszy awansowały zespoły: KS Preczów, Łazowianka II i KS Giebło. Nam pozostaje teraz oczekiwanie na rozstrzygnięcia podjęte w innych klubach odnośnie startu ich drużyn w nadchodzącym sezonie. Jak tylko będą znane ostateczne rozstrzygnięcia poinformujemy o nich na naszej stronie.

Ostrowy Górnicze 10.06.2018, godz. 17.00

ZEW SOSNOWIEC – Jedność Strzyżowice 5-1 (2-1)

• 1-0 Piotr Król 4′ (asysta Paweł Król)
  • 2-0 Sebastian Schufreida 9′ (asysta Kamil Krzywdziński)
  • 2-1 Jedność 15′
  • 3-1 Mateusz Migdał 63′ (asysta Sebastian Schufreida)
  • 4-1 Paweł Król 66′ (asysta Krystian Jankiewicz)
  • 5-1 Paweł Król 70′ (asysta Sebastian Schufreida i Mateusz Migdał)

ZEW: Krystian Krzywdziński – Krystian Jankiewicz (85′ Bartłomiej Wróbel), Grzegorz Mendak (72′ Piotr Styś), Kamil Krzywdziński, Rafał Mroziński, Dominik Migdał, Piotr Król, Mateusz Migdał, Paweł Król, Mateusz Kania (62′ Paweł Żelazowski), Sebastian Schufreida (80′ Michał Gwizdała)

Rezerwa: Dawid Krężel, Bartłomiej Wróbel, Piotr Styś, Kamil Zimoląg, Paweł Żelazowski, Norbert Stasik, Michał Gwizdała

Możliwość komentowania została wyłączona.