W dniu dzisiejszym, w super ważnym meczu pokonaliśmy Jedność Strzyżowice 3:0. Mecz obie drużyny rozpoczęły ostrożnie, stąd też gra toczyła się głównie w środku pola, a okazji bramkowych było niewiele. W 18 minucie ogromna radość w naszych szeregach. Rzut wolny z ponad 40 metrów wykonuje Mateusz Kania, posyła długą piłkę na pole karne, gdzie Sebastian Schufreida głową zmienia jej kierunek i piłka ląduje w siatce. 1:0!. Jedność próbowała odrobić straty i najbliżej tego była w 32 minucie, kiedy to napastnik gości był przed pustą bramką, jednak wracający Paweł Janus zdołał odbić piłkę, a dobitka przetoczyła się przed linią bramkową. Końcówka I połowy to trzy znakomite okazje Zewu na podwyższenie: najpierw Sebastian strzelił zbyt lekko, potem Paweł Król w doskonałej sytuacji trafił w boczna siatkę, a na koniec świetny strzał Sebastiana z rzutu wolnego minimalnie minął słupek.

II połowa rozpoczęła się od lekkiej przewagi Jedności, z której jednak nic nie wynikało. Zew grał spokojnie w obronie i wyprowadzał szybie kontrataki. W 79 minucie Paweł Król wyszedł sam na sam jednak piłka trafiła w słupek. Odbita piłka wróciła na 5 metr gdzie stało trzech naszych zawodników i finalnie Sebastian skierował ją do bramki. 2:0! Od tej chwili mogliśmy grać trochę spokojniej, chociaż Jedność nie rezygnowała ze strzelenia kontaktowej bramki. Mecz rozstrzygnęliśmy ostatecznie w 2 minucie doliczonego czasu. Paweł Król w dogodnej sytuacji został sfaulowany w polu karnym. Do piłki podszedł Sebastian Schufreida i pewnym strzałem zdobył swoją 3 bramkę w tych zawodach.  Cała drużyna zagrał dobry mecz i dopisaliśmy do naszego konta 3 bezcenne punkty. Zwycięstwo pozwoliło nam  zwiększyć przewagę nad Jednością do 4 punktów. Na wyróżnienie zasługuje wyczyn Sebastiana, który chyba pierwszy raz w karierze strzelił hat-trick … ligowemu bramkarzowi. W bramce Jedności stał dzisiaj bowiem Edward Ambrosiewicz, który w barwach Szombierek Bytom i Śląska Wrocław rozegrał równe 100 meczów w ekstraklasie 🙂 BRAWO ZEWIACY!!!